Практичні поради батькам для підвищення мотивації дітей до навчання


   Вчіть дитину правильно вибирати мету в діяльності з точки зору розуміння ― навіщо це потрібно саме тобі, а не батькам чи вчителям. Для цього ставте перед дитиною наступні запитання:

  1. Надавайте своїй дитині право на помилки. Не засуджуйте, а допомагайте вчитися долати труднощі – це формує впевненість в своїх можливостях та здібностях, підвищує самооцінку.
  2. Надавайте дитині можливість самостійно приймати рішення та нести відповідальність за результат.
  3. Аналізуйте минулий успіх та досягнення, навіть якщо вони були зовсім незначними. Таким чином, ви підтримаєте спроби дитини домогтися нових результатів.
  4. Вчіть дитину не боятися труднощів. Нехай вона відчуває, що Ви завжди готові прийти їй на допомогу.
  5. Завжди пояснюйте дитині причини Ваших вимог та вимог вчителів.

 

 

 * Не потрібно залякувати і карати, цим ви прищепите дитині не любов до навчання, а страх перед вами.

* Не потрібно платити за гарне навчання — цим ви розвинете у дитини споживацьке ставлення до життя взагалі, і до вас зокрема.

* Не потрібно ставити умови і обмеження в категоричній формі — нічого, крім негативних емоцій у дитини це не викличе.

З іншого боку, потрібно і навіть необхідно:

* З самого дитинства заохотити дитину до постійного здобуття нових знань, зокрема привчаючи змалку читати книги.

* Сприяти дитині в навчальному процесі, але не робити нічого за дитину.

* У випадку якщо є проблеми з вчителями, залагоджувати їх дипломатично.

* У разі проблем з однолітками в школі, намагатися вирішити їх разом з дитиною, не шукаючи винних, а намагаючись з’ясувати причини і допомогти.

* Пояснити дитині, наскільки важливий результат отримання знань адже знання, освіта роблять життя людини цікавішим, наповненим.

* Виробити для себе індивідуально прийнятну стратегію поводження з чудесами двадцятого століття (телевізор, комп’ютер) і, по можливості, суворо її дотримуватимуться, пам’ятаючи обґрунтовано безпечні строки:

7-10 років. ТБ або відео — не більше двох годин на день з обов’язковими перервами. Комп’ютер — не більше півтори години на

 

 

день з обов’язковими перервами після кожних 20 хвилин навчання або гри.

Старше 10-ти років. ТБ або відео — не більше трьох годин на день з обов’язковими перервами після кожної години. Комп’ютер — не більше двох годин щодня з обов’язковими перервами кожні півгодини.

* Важливо зрозуміти, що телевізор і комп’ютер — це не тільки розвага, але й потужний засіб для навчання і освіти. Сучасні комп’ютерні програми можуть допомогти дитині навчитися іноземної мови, навчитися працювати з довідковою літературою, познайомитися зі світом тварин і світовою історією тощо.

І, нарешті, батькам необхідно пам’ятати, що життя людини не може складатися тільки з роботи і навчання, навіть якщо цій людині всього сім, дванадцять чи п’ятнадцять

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *