Поради до ЗНО


ПАМ’ЯТКА

 1. Заздалегідь поставте перед собою мету, яка вам під силу. Пам’ятайте, що ніхто не може завжди бути досконалим.
 2. Не бійтеся помилок. Не помиляється той, хто нічого не робить. Ті люди, які налаштовані на успіх, досягають у житті  значно більшого, ніж ті, які намагаються уникати невдач.
 3. Завчасно ознайомтеся з процедурою проходження державної підсумкової атестації,
 4. Потренуйтеся розв’язувати завдання у формі, яка буде використана під час атестації; спробуйте вдома розрахувати час на виконання  одного такого завдання.
 5. Під час підготовки до державної підсумкової атестації чергуйте розумову діяльність із руховою. Пам’ятайте: увага і концентрація слабшають, якщо довго займатися одноманітною роботою.
 6. Відпочивайте через кожні 40-50 хвилин занять (оптимально робити 10-хвилинні перерви).
 7. Для активної роботи мозку потрібно багато рідини
 8. Дотримуйтеся режиму сну і відпочинку. При посилених розумових навантаженнях варто збільшити час сну на годину. Напередодні державної підсумкової атестації ляжте раніше Як слід повторювати навчальний матеріал,

щоб пам’ять працювала найбільш ефективно.

 1. Облаштуйте власне робоче місце, приберіть зайві речі, що можуть заважати та відвертати увагу.
 2. Складіть план на кожен день підготовки, щоб чітко знати, що  треба повторити сьогодні.
 3. Якщо відсутній робочий настрій, почніть з матеріалу, який ви знаєте краще, або який вас найбільше цікавить. Це допоможе активізувати пам’ять та  увагу. Після цього можете працювати з розділом, який знаєте гірше.
 4. У процесі повторення включайте різні види мисленнєвої діяльності:  визначайте головне, створюйте різні види опор: плани, схеми,  малюнки, використовуйте  асоціації.
 5. При кожному читанні матеріалу  ставте основну мету: пригадати те, що вивчалося на уроках, узагальнити, перевірити рівень засвоєння.
 6. Використовуйте різні види читання:  повільне з обдумуванням, вибіркове, оглядове. Це дозволить економити час та краще усвідомити зміст матеріалу.
 7. Виконуйте якомога більше практичних вправ та тестів, це дозволить удосконалити  ваші уміння та навички. Про це особливо слід турб

Поради батькам.

 1. Не підвищуйте тривожність учня напередодні екзамену або тестування, не критикуйте його після іспиту. Це може негативно вплинути на самооцінку та характер підлітка.
 2. Підбадьорюйте дитину, хваліть за те, що вона робить добре. Переконуйте, що добре скласти іспити їй під силу. Пам’ятайте, що чим більше учень буде боятися невдачі, тим  вірогідніше він допуститься помилок.
 3. Спостерігайте за самопочуттям  вашої дитини, ніхто крім вас не в змозі вчасно попередити  перевантаження та погіршення стану здоров’я учня.
 4. Поясніть дитині важливість змін діяльності від активної інтелектуальної роботи до відпочинку та релаксації.
 5. Зверніть увагу на харчування учня  під час інтенсивного інтелектуального навантаження, йому потрібна поживна та різноманітна їжа та збалансований комплекс вітамінів. Такі продукти як риба, сир, горіхи, курага стимулюють роботу головного мозку.
 6. Зберігайте тишу, зведіть до мінімуму фактори, що можуть відволікати від занять.
 7. Частіше цікавтеся, як проходить підготовка, що хвилює дитину, створюйте сприятливу атмосферу  для ефективної роботи.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *