Міжнародний день екологічних знань


Щорічно 15 квітня у багатьох країнах світу відзначається

День екологічних знань.

Свою історію цей день веде з 1992 року. На Конференції ООН в Ріо-де-Жанейро, де обговорювалися проблеми навколишнього середовища, було підкреслено величезне значення екологічної освіти населення всіх країн світу в реалізації стратегії виживання і для сталого розвитку людства.

В Україні день екологічних знань відзначається з 1996 року за ініціативи громадських природоохоронних організацій

Становлення екології як науки відноситься до середини ХІХ ст. і пов’язується з ім’ям видатного німецького біолога-дарвініста Ернста Геккеля. У 1866 році Е. Геккель використав термін «екологія» в своїй роботі «Загальна морфологія». Термін «екологія» походить від грецького «oicos» – дім, помешкання, місце перебування та «logos» – наука. Тобто – це наука про дім, місце існування.

У сучасному розумінні екологія — це наука про зв’язки організмів між собою та з навколишнім середовищем. Тому, щоб досягти розумної рівноваги між зростаючими потребами людства і можливостями планети, які постійно зменшуються, при цьому зберігаючи і без того незадовільний стан природи, кожен у наш час повинен володіти мінімальним набором екологічних знань та способів дбайливої взаємодії з навколишнім світом.

Основна мета цього свята — популяризація екологічних знань та формування екологічної культури населення, інформування громадськості про стан справ в області екологічної безпеки та про стан навколишнього середовища, а також виховання і підготовка громадянина, що вміє мислити екологічно.

Пропонуємо Вам приєднатися до святкування:

  • поділитися фото або відео з зображенням живої природи (квіти, тварини, комахи);
  • поділитися фото або відео з зображенням пейзажу;
  • поділитися фото або відео про взаємодію природи й людини;
  • підготувати вірш/твір/казку/оповідання/есе про місце екології в житті людини.

Готові роботи надсилати на пошту samovryaduvannya_zosh15@ukr.net. Кращі роботи будуть розміщені на сайті школи.

Екологічна просвіта та виховання є одним із пріоритетних напрямків роботи загальноосвітніх установ. Адже від екологічної культури підростаючого покоління залежить майбутнє всієї планети. Звичайно, вирішити глобальні екологічні проблеми можна тільки спільними зусиллями на загальнодержавному і світовому рівні, але поліпшити екологію місця проживання під силу навіть одній конкретній людині.

 

 

Найголовнішими задачами екологічної освіти є:

виховання розуміння сучасних екологічних проблем держави й світу, усвідомлення їх важливості, актуальності і універсальності;

відродження кращих традицій українського народу у взаємовідносинах з довкіллям, виховання любові до рідної природи;

подолання споживацького ставлення до природи;

розвиток особистої відповідальності за стан довкілля;

розвиток умінь приймати рішення щодо проблем навколишнього середовища, оволодіння нормами екологічно грамотної поведінки;

виховання глибокої поваги до власного здоров’я та вироблення навичок його збереження.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *