Куріння – як соціальна проблема


Куріння – як соціальна проблема

31 травня – Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням. Щороку близько 8 млн. людей у світі та 85 000 українців помирають внаслідок хвороб, спричинених курінням. Тютюновий дим містить понад 7 000 хімічних сполук, з яких щонайменше 250 є токсичними, а 69 спричиняють онкологічні захворювання. Пасивне куріння завдає не меншої шкоди і стає причиною понад 1 млн смертей у світі. Тютюновий дим, який видихає курець, містить ті самі шкідливі речовини.
Усі види сигарет шкідливі однаково. Під час куріння так званих «легких» та ароматизованих сигарет курці, як правило, затягуються глибше.
Відповідно, кількість шкідливих речовин та канцерогенів, які потрапляють до легень, є ще більшою. Крім того, в більшості «легких» сортів сигарет високий вміст смоли. Нікотин має збуджувальний ефект для нервової системи. Розслаблення може зумовлювати не нікотин, а сам процесс куріння. Кілька хвилин, протягом яких викурюють сигарету, дають змогу зібратися з думками, відволіктися та заспокоїтися. Водночас, кращеі з цим допоможе прогулянка на свіжому повітрі або чашка теплого чаю.

Куріння, зокрема й пасивне, спричиняє такі хвороби:

рак ротової порожнини, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів, легень, шлунку, нирок, товстої кишки, сечового міхура, шийки матки;
дихальних шляхів;
серцево-судинної системи;
остеопороз;
катаракту і сліпоту;
пародонтоз;
безпліддя, імпотенцію.

62,5% курців хочуть позбутися цієї залежності, а близько 40% намагаються кинути. Відмовитися від куріння може кожен. Однак більшості курців потрібно кілька спроб, а також допомога рідних і фахівців.Головне – це ваше бажання. Для його підсиленняви можете використати мотивацію.
Чинники, які зазвичай мотивують людей кинути курити:
Здоров’я. Ризик захворіти на рак підвищується у людей, які курять.
Турбота про близьких. Адже пасивне куріння так само впливає на здоров’я людини. Не існує безпечного дозування диму.
Бажання мати дитину. Куріння впливає на репродуктивне здоров’я. Воно знижує можливість жінки завагітніти та робить сперматозоїди менш рухливими.
Фінансові фактори. Якщо щодня викурювати пачку сигарет у середньому за 30 грн, то за рік вивитрачаєте близько 11 тис. грн.
Соціальні переваги. Куріння – залежність, яка позбавляє вас можливості насолоджуватись подіями, на яких не можна курити. Ви можете вільно спілкуватися без цієї звички.
Перевагами припинення куріння є подовження життя. Вік, у якому ви кинете курити, може суттєво додати вам роки життя у порівнянні з людьми, які продовжують курити.
Бажаємо здоров’я !!!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *