12 ознак, за якими можна вирахувати викрадача дітей
12 ознак, за якими можна вирахувати викрадача дітей
Щорічно по всьому світу зникають тисячі дітей. Викрадачі — хороші психологи. Вони вміють привернути до себе і відмінно маніпулюють свідомістю дитини.
Ми зібрали 12 основних прийомів кіднеперів, які видають їхні злі задуми.
- Один з найпоширеніших прийомів викрадачів — попросити дитину про допомогу. Якщо ви стали свідком подібної ситуації, це привід для занепокоєння, тому що нормальні дорослі не просять про допомогу в незнайомих дітей! Якщо у дорослої людини виникла якась проблема (пропала собака втекла кішка, треба відкрити двері машини, а руки зайняті важкими сумками), вона завжди звернеться за допомогою до дорослого, але не до дитини.
- Якщо дитина плаче, вириває руку і кричить, можна подумати, що вона просто вередує і не слухається маму чи тата. Якщо істерика виходить за межі розумного, не буде зайвим підійти і запитати, чи все в порядку. Не варто соромитися запитати у дитини, ким доводиться їй дорослий. Якщо перед вами викрадач, він ще сто разів подумає, чи варто відводити дитину силою. Адже ви його напевно запам’ятали.
- Викликають підозру люди, які спостерігають за дитячим майданчиком, ходять колами, підслуховують. Сфотографуйте таку людину так, щоб вона це бачила. Така проста дія і ваша небайдужість можуть злякати викрадача.
- Діти дуже відкриті і довірливі. Якщо їм пропонують цукерки чи іграшки, обіцяють подарувати модний гаджет, якщо вони підійдуть до машини, сумнівів бути не може — перед нами викрадач дітей. Ні один нормальний дорослий не буде робити подарунки незнайомим дітям і запрошувати їх до себе в машину.
- Викрадач може багато знати про сім’ю дитини. Перед такою підготовкою не встоїть навіть дорослий, що вже говорити про дітей. З допомогою соцмереж злочинець може з’ясувати найдрібніші подробиці: як звуть родичів або колег батьків, які іграшки дитині подарували на день народження, як виглядає її кімната. Використовуючи все це в розмові, він може видати себе за друга чи колегу батьків, розповісти, наприклад, що мама потрапила в лікарню і треба терміново до неї їхати. Якщо ви стали свідком такої «обробки», не можна залишатися осторонь, тому що в 9 випадках з 10 це викрадення.
- Іноді викрадачі використовують дітей як приманку і посилають їх познайомитися з потенційними жертвами. Складність полягає ще й у тому, що у дітей немає чіткого розуміння, хто такий незнайомець. Зазвичай, викрадачів уявляють злими похмурими дядьками з бородою і в окулярах. Але ними можуть бути і милі жінки і навіть діти (як спільники). Якщо ви помітили, як дитину веде з дитячого майданчика інша дитина, не буде зайвим наздогнати їх і запитати, як довго вони знайомі й куди прямують.
- Вас повинно насторожити, якщо машина повільно їде вздовж вулиці і зупиняється біля дитини. А якщо водій просить йому показати дорогу і пропонує сісти в машину, то з 99%-ою вірогідністю це викрадач. Звичайний водій запитає дорогу у дорослих, співробітників дорожної поліції або просто ввімкне навігатор.
- В кримінальній практиці були випадки, коли дітей вивозили на мотоциклах, пропонуючи дитині просто покататися. Жоден хлопчисько не встоїть проти такого запрошення. Якщо ми бачимо подібну сцену,потрібно застосувати логіку — який нормальний байкер запросить незнайому дитину покататися на мотоциклі?
- Нерідко кіднепери представляються кінопродюсерами або фотографами. Як правило, це діє на старших дітей — 10-11 років. Викрадачі завойовують довіру лестощами та обіцянками слави і успіху. Очевидно, що справжні професіонали не шукають акторів і моделей по дворах дитячих майданчиків — вони приходять в школи або оголошують офіційні кастинги.
- Складно зберігати пильність, коли викрадачі видають себе за співробітників поліції і просять дитину пройти з ними, тому що вона нібито щось накоїла. Люди у формі викликають довіру навіть у дорослих. Але погодьтеся, що справжній поліцейський перш за все буде шукати батьків дитини і не відмовиться від допомоги дорослих, якщо ми її запропонуємо. Якщо наше втручання з вимогою показати документи не спрацює і викрадач спробує повести дитину силою, можна хоча б зробити фото «поліцейського».
- Якщо дитина називає дорослого «дядьком» або «тіткою», варто насторожитися: зазвичай, діти не звертаються так до людей, з якими знайомі.
- Також нас повинна насторожити велика різниця в зовнішності та одязі між дорослим і дитиною. Це, зазвичай, ознака викрадення. Але в сукупності з іншими пунктами це стане ще однією зачіпкою, яка може допоможе нам запобігти викраденню.