12 ознак, за якими можна вирахувати викрадача дітей


12 ознак, за якими можна вирахувати викрадача дітей

 Щорічно по всьому світу зникають тисячі дітей. Викрадачі — хороші психологи. Вони вміють привернути до себе і відмінно маніпулюють свідомістю дитини.

Ми зібрали 12 основних прийомів кіднеперів, які видають їхні злі задуми.

 1. Один з найпоширеніших прийомів викрадачів — попросити дитину про допомогу. Якщо ви стали свідком подібної ситуації, це привід для занепокоєння, тому що нормальні дорослі не просять про допомогу в незнайомих дітей! Якщо у дорослої людини виникла якась проблема (пропала собака втекла кішка, треба відкрити двері машини, а руки зайняті важкими сумками), вона завжди звернеться за допомогою до дорослого, але не до дитини.
 2. Якщо дитина плаче, вириває руку і кричить, можна подумати, що вона просто вередує і не слухається маму чи тата. Якщо істерика виходить за межі розумного, не буде зайвим підійти і запитати, чи все в порядку. Не варто соромитися запитати у дитини, ким доводиться їй дорослий. Якщо перед вами викрадач, він ще сто разів подумає, чи варто відводити дитину силою. Адже ви його напевно запам’ятали.
 3. Викликають підозру люди, які спостерігають за дитячим майданчиком, ходять колами, підслуховують. Сфотографуйте таку людину так, щоб вона це бачила. Така проста дія і ваша небайдужість можуть злякати викрадача.
 4. Діти дуже відкриті і довірливі. Якщо їм пропонують цукерки чи іграшки, обіцяють подарувати модний гаджет, якщо вони підійдуть до машини, сумнівів бути не може — перед нами викрадач дітей. Ні один нормальний дорослий не буде робити подарунки незнайомим дітям і запрошувати їх до себе в машину.
 5. Викрадач може багато знати про сім’ю дитини. Перед такою підготовкою не встоїть навіть дорослий, що вже говорити про дітей. З допомогою соцмереж злочинець може з’ясувати найдрібніші подробиці: як звуть родичів або колег батьків, які іграшки дитині подарували на день народження, як виглядає її кімната. Використовуючи все це в розмові, він може видати себе за друга чи колегу батьків, розповісти, наприклад, що мама потрапила в лікарню і треба терміново до неї їхати. Якщо ви стали свідком такої «обробки», не можна залишатися осторонь, тому що в 9 випадках з 10 це викрадення.
 6. Іноді викрадачі використовують дітей як приманку і посилають їх познайомитися з потенційними жертвами. Складність полягає ще й у тому, що у дітей немає чіткого розуміння, хто такий незнайомець. Зазвичай, викрадачів уявляють злими похмурими дядьками з бородою і в окулярах. Але ними можуть бути і милі жінки і навіть діти (як спільники). Якщо ви помітили, як дитину веде з дитячого майданчика інша дитина, не буде зайвим наздогнати їх і запитати, як довго вони знайомі й куди прямують.
 7. Вас повинно насторожити, якщо машина повільно їде вздовж вулиці і зупиняється біля дитини. А якщо водій просить йому показати дорогу і пропонує сісти в машину, то з 99%-ою вірогідністю це викрадач. Звичайний водій запитає дорогу у дорослих, співробітників дорожної поліції або просто ввімкне навігатор.
 8. В кримінальній практиці були випадки, коли дітей вивозили на мотоциклах, пропонуючи дитині просто покататися. Жоден хлопчисько не встоїть проти такого запрошення. Якщо ми бачимо подібну сцену,потрібно застосувати логіку — який нормальний байкер запросить незнайому дитину покататися на мотоциклі?
 9. Нерідко кіднепери представляються кінопродюсерами або фотографами. Як правило, це діє на старших дітей — 10-11 років. Викрадачі завойовують довіру лестощами та обіцянками слави і успіху. Очевидно, що справжні професіонали не шукають акторів і моделей по дворах дитячих майданчиків — вони приходять в школи або оголошують офіційні кастинги.
 10. Складно зберігати пильність, коли викрадачі видають себе за співробітників поліції і просять дитину пройти з ними, тому що вона нібито щось накоїла. Люди у формі викликають довіру навіть у дорослих. Але погодьтеся, що справжній поліцейський перш за все буде шукати батьків дитини і не відмовиться від допомоги дорослих, якщо ми її запропонуємо. Якщо наше втручання з вимогою показати документи не спрацює і викрадач спробує повести дитину силою, можна хоча б зробити фото «поліцейського».
 11. Якщо дитина називає дорослого «дядьком» або «тіткою», варто насторожитися: зазвичай, діти не звертаються так до людей, з якими знайомі.
 12. Також нас повинна насторожити велика різниця в зовнішності та одязі між дорослим і дитиною. Це, зазвичай, ознака викрадення. Але в сукупності з іншими пунктами це стане ще однією зачіпкою, яка може допоможе нам запобігти викраденню.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *